| Active Area | 95.04(W)×53.856(V) Mm |
|---|---|
| Led Life | 50000 Hours |
| Brightness | 250 Nits |
| Product | 4.3 Inch IPS TFT LCD Display |
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Name | IPS TFT LCD Display |
|---|---|
| Supplier Type | Manufacturer |
| Display Features | Anti-glare, Flicker-free, Low Blue Light |
| Backlight | LED |
| Color Depth | 16.7 Million Colors |
| Screen Type | TFT |
|---|---|
| Viewing Angle | All |
| Active Area | 70.08(W)X52.56(H) Mm |
| Dot Pitch | 219(W)X219(H) Um |
| Storage Temperature | -30~+70℃ |
| Storagetemperature | -30°C To 80°C |
|---|---|
| Luminance | 800 Cd/m2 |
| Aa Size | 22.7(W) X 42.72(H) |
| Screentype | TFT LCD |
| Overall Dimensions | 25(W) X 49.33(H) X 2.11(T) |
| Resolution | 480*800 Pixels |
|---|---|
| Product Type | IPS TFT LCD Screen |
| Screen Type | TFT |
| Screen Size | 3.97 Inches |
| Interface | MCU16 Bit |
| Name | LED Backlit TFT Display 7 Inch |
|---|---|
| Logic Voltage | 2.5V-3.3V |
| Surface Luminance | 450CD/M2 |
| Lcd Type | A-Si TFT Active Matrix |
| Number Of Dots | 240X(RGB)X320 |
| Viewing Angle | IPS All Viewing Angles |
|---|---|
| Light Source | White LED |
| Screen Type | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Pins Number | 51 Pins |
| Display Type | TFT LCD |
|---|---|
| Display Technology | LCD |
| Surface Luminance | 500 Cd/m2 (Customizable) |
| Pins Number | 40PINS |
| Viewing Angle | IPS, All Viewing Angles |
| Pin Number | 24 Pins |
|---|---|
| Touch Screen | Customizable |
| Screen Type | LCD TFT |
| Overall Dimensions | 55.26x84.69x3.35 Mm |
| Interface Types | MIPI (Customizable) |
| Surface Luminance | 350 Cd/m2 |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Pins Number | 30Pins |
| Display Type | TFT LCD |
| Resolution | 540x1080 Pixels |