| Name | Small LCD Display Module |
|---|---|
| Display Resolution | 128*64 |
| Viewing Area | 53.50 X 28.80mm |
| Item | 12864 LCM |
| Driving Method | 1 / 64 Duty,1 / 9 Bias |
| Resolution | Customized |
|---|---|
| Drive | ST7789V |
| Voltage | 3.0V |
| Interface Type | SPI |
| Storage Temperature | - 10°C To + 60°C |
| Name | Small LCD Display |
|---|---|
| Display Type | TFT LCD |
| Brightness | 300 Cd/m2 |
| Keywords | 2.95 Inch Lcd Display |
| Driver Ic | ST7701S |
| Viewing Angle | All |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Resolution | 240*240 |
| Pixel Driving Element | A-Si TFT |
| Keywords | 1.33 Inch Lcd Display |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post ...etc |
|---|---|
| Interface | 24-bit RGB Interface |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Name | LCD Display Module |
| Display Area Size | 7 Inch |
| Name | Graphic LCD Display Module |
|---|---|
| LCD Type | STN, Negative |
| Polarizer Type | Transmissive |
| Resolution | 128x64 Dots |
| Operating Temperature | -20~+70℃ |
| Interface | 3line SPI + 18bit RGB |
|---|---|
| View Direction | Free |
| Lcd Type | AMOLED , Normally Black |
| Working Temperature | -20℃~70℃ |
| Surface Luminancee | 250nits |
| Back-light | LED Side-light Type |
|---|---|
| Interface Type | SPI |
| Drive | ST7789V |
| Lcd Active Area | 33.48*44.64 |
| Peration Temperature | -20~+70 |
| Display Size | 3.5 Inches |
|---|---|
| Interface | MCU (16-bit Parallel) |
| Display Color | 16.7 M |
| Connect | Plugging (customizable) |
| Screentype | LCD TFT |
| Backlighttype | LED |
|---|---|
| Outline Dimension | 57.14 X 96.85 X 1.95 Mm |
| Display Technology | TFT LCD |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Screen Size | 3.97 Inches |