| Interface | 30-pin EDP Interface |
|---|---|
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colors | 16.7 M |
| Light Source | White LED*6 ( Customizable ) |
| Product Type | TFT LCD Screen |
| Backgroundcolor | White |
|---|---|
| Connectors | PIN |
| Connector | PIN, 17 Numbers |
| Vop | 5V |
| Driving Methor | Negative |
| Display Technology | LCD |
|---|---|
| Type | VA Display |
| Pins Number | 49PINS |
| View Angle Direction | 6 O′clock |
| Driving Condition | 5.0 V |
| Panel Type | LCD |
|---|---|
| Brightness | 400 Cd/m² |
| Technology | LCD |
| Size | Customized |
| Backlight Technology | LED |
| Display Mode | TFT/Transmissive |
|---|---|
| Pins Number | 24 PINS |
| Interface | MCU ( Customizable ) |
| Outline Dimension | 31.52x33.72x1.8 Mm |
| Screentype | LCD TFT |
| Outline Size | 190*138*5.78 Mm |
|---|---|
| Aa Size | 154.21x85.92 Mm |
| Backlight Technology | LED |
| Brightness | 300 Cd/m² |
| Technology | LCD |
| Name | 2.4 Inch TFT LCD Screen Display |
|---|---|
| Compatibility | Windows, Mac, Linux |
| Color Gamut | SRGB 100% |
| Backlight Type | LED |
| Response Time | 5 Ms |
| Display Type | Graphic LCD |
|---|---|
| Display Color | Monochrome |
| Working Voltage | 5.0V |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Color Mode | Yellow Green Film - Positive Display |
| Viewing Angle | 12 O'clock |
|---|---|
| Backlight | White |
| Operating Temperature | 0 To 50 Degrees Celsius |
| Backlight Type | LED |
| Driver IC | HT1621 |
| Pins Number | 19PINS |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Display Type | VA LCD |
| Bias | 1/3 |
| Lcd Drive Voltage | 5.0V |