| Backlight | Low Power Consumption |
|---|---|
| Interface | MCU16 Bit |
| Type | TFT, TFT LCD |
| Pixel Pitch | 480x800 |
| Outline Mm | 57.86*97.70*3.93MM |
| Color | 262K |
|---|---|
| Touch Screen | No |
| Number Of Dots | 320RGB * 320 |
| Outline Size | 40.6 ( W ) × 56.6 ( H ) × 2.7 ( T ) |
| Display Area | 36.72(H)x48.96(V)mm |
| Polarizer Type | Transflective |
|---|---|
| Backlight | Yellow Green LED |
| Panel Type | STN-LCD LCD Module |
| Viewing Angle | 6 O'clock |
| Operating Voltage | 3.3V |
| Pin | 14 |
|---|---|
| Number Of Dots | 240(RGB)X 320 |
| Product Type | Tft Lcd |
| Operation Temperature | -30℃ To +85℃ |
| Outline Dimension | 42.72x60.26x3.05mm |
| Storage Temperature | -10°C To 60°C |
|---|---|
| Display Mode | Custom |
| Viewing Angle | Customizable |
| Number Of Segments | CUSTOM |
| Operate Temperature | 0~+50℃ |
| Light Source | White / Amber / Blue / Yellow |
|---|---|
| Size | 3.7inches |
| Driver Method | 1/4 Duty Cycle, 1/3 Bias |
| Display Mode | Negative / VA Optional |
| Viewing Angles | All |
| Dimensions | 99.5(W)* 67.7(H)* 2.8(T) Mm |
|---|---|
| Drive Condition | 1/4 Duty1/3bias |
| Display Mode | VA, Negative |
| Number Of Pins | 25 Pin |
| Voltage | 5.0 V |
| Connection Way | PIN |
|---|---|
| Backlight | White |
| Display Color | Customizable |
| Operating Temperature | -20°C To 70°C |
| Display Size | Customizable |
| Voltage | 5V |
|---|---|
| Backlight Color | Customizable |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
| Segment Size | Customizable |
| Interface Type | PIN, 46numbers |
| Backlight Color | White |
|---|---|
| Operating Temperature | 0~+50℃ |
| Customized | Customized |
| Screen Size | Customized |
| Connector | PIN, 34 Numbers |